SON YAZILAR

YAŞANMIŞ OLAYLAR

Rumuz Dr. Haluk Nurbaki; Yakışıklı Azrail

 Ben, 40 yıllık bir kanser uzmanı olarak maddeyi aşan sayısız olayla karşılaştım ve bunları, o olaya şahit olanlarla birlikte belgeleyerek özel bir arşiv yaptım.  Bunlardan 1976 yılında yaşanmış bir olayı size nakletmek istiyorum. Kanser hastanesinde başhekimken Serap adında genç bir hanım hastam vardı. Bu  hastam göğüs kanserine yakalanmış ve tedavi için yurt dışına gitmek istemesine rağmen, bazı formaliteler sebebiyle o ... Devamını Oku »

Zeginlik İsteyen Salabe nin Hali

Sahabe-i Kiram arasında, İslami eserlerde adı anılan otuz üç (33) kadar Sa’lebe isimli şahıs vardır. Bunlardan birisi Sa’lebe İbn Hâtıb (veya Sa’lebe İbn Ebî Hâtıb) olarak bilinir ki, kaynaklarda onunla ilgili şöyle garip bir hadise anlatılır: Sa’lebe, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in huzuruna gelerek: “Ya Rasulallah,Allah’a dua ediver de beni zengin yapsın..” demiş. “Ey Sa’lebe, şükrü ödenen az mal, şükrünü ifa edemeyeceğin ... Devamını Oku »

Nüfus Cüzdanı

Bir bayan öğrenci, cep telefonuna hat almak için girdiği bir bayide verdiği nüfus cüzdanı fotokopisi ile o bayi, aynı nüshayla başka kişilere de bu bayandan habersiz hat çıkartarak bayana mahkemelik bir süreç açarlar. Önce kızın cep telefonlarına sessiz arama bildirileri ve gerçekmiş gibi görülen reklam mesajları gelmeye başlar. Sonra anlaşılır ki; Çıkarılan hatların biri Bursa’da bir Cezaevi’nden kaçak bir telefonla ... Devamını Oku »