SON YAZILAR

SİZDEN GELENLER

Rumuz Sümeyye: Aile kurmak için

Merhabalar ben önceden sevgi nedir bilmezdim canim yaniyodu sevgiye ihtiyac duydum aglaya aglaya hicrikiklarim icerisinde dogru insani kaderimdeki insani ver allahin diye dua ettim sonra asik oldum aramiz cok güzeldi cok iyiydik ama sonradan cevre dolayisiyla bozuldu aramiz araya girenler oldu ben ilk defa asik oldum nefes alamiyorum canim yaniyo ben onuru cok seviyorum  2 aydir ayriyiz derdimden kahrimdan naptigimi ... Devamını Oku »

Rumuz BÜŞRA_LENA: Allah Sürekli Olan Salih Davranışları Beğenir

Salih amel, yalnızca Allah’ın rızası gözetilerek ihlasla yapılan her iştir. Burada yapılan işi zorluğuna ya da kolaylığına göre ayırmak ya da derecelendirmek çok doğru olmaz çünkü önemli olan insanın halis bir niyetle, Cenab-ı Allah’ın rızasını hedefleyerek bir iş yapmasıdır. Mesela, ihtiyaç içinde olan birisine yardımda bulunmak çok güzel bir davranıştır. Fakat yardımı yapan kişi bunu gösteriş için, insanların beğenisini kazanmak ... Devamını Oku »

Rumuz: BÜŞRA_LENA: Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v )’den güzel duaları

Peygamber Efendimiz ( S.A.V ) ‘in dilinden bütün ümmet için ayrı ayrı dualar. Rahmet kapılarını bütün kulları için Allahu alem kendisine açılan hiç bir eli boş çevirmez. Alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan ve rahmet nebisi Muhammed Mustafa ( S.A.V ) bol bol ellerini Allaha açar yakarışta bulunurdu. Değerli din kardeşlerim duanın yeri ve önemi çok büyüktür. Yeterki istemeyi bilelim. Allahu ... Devamını Oku »